Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa °C

Beykoz Üniversitesi ‘İngilizce Hazırlık Programı’na uluslararası akreditasyon

Beykoz Üniversitesi ‘İngilizce Hazırlık Programı’na uluslararası akreditasyon
REKLAM ALANI
15.09.2021
A+
A-

Beykoz Üniversitesi ‘İngilizce Hazırlık Programı’na uluslararası akreditasyon

Beykoz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun İngilizce Hazırlık Programı, dünyanın en büyük eğitim çözümleri şirketi Pearson tarafından geliştirilen, uluslararası tanınırlığa sahip kalite güvencesi ve akreditasyon sistemi olan “Pearson Assured” tarafından ikinci kez, bir yıl süreyle akredite edildi. Yaklaşık 100 ülkede eğitim çözümleri alanında faaliyet gösteren Pearson tarafından öğrencilere verilen sertifikalar, öğrencilerin bahsedilen bölgelerde kariyerlerine devam etmelerine de destek sağlayacak.

 

Beykoz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun İngilizce Hazırlık Programı, uluslararası akreditasyon kuruluşu olan “Pearson Assured” tarafından 16 Ağustos’ta ikinci kez akredite edildi. Akreditasyon süreci içerisinde, üç ana başlık altında toplanan kriterlere göre uluslararası kalite güvencesi sistemi işletiliyor ve İngiltere’den gelen değerlendiricinin bağımsız raporu doğrultusunda “Pearson Assured” akreditasyonu veriliyor. Bir yıl süreyle akredite edilen Yabancı Diller Yüksekokulu’nun programı, ‘kurumsal yönetim’, ‘öğrenmenin yönetimi’ ve ‘ölçme değerlendirme yönetimi’ başlıkları altında 40 kalite ölçüt değerlendirmesinden geçerek tescil edildi.

 

Uluslararası düzeyde kabul görüyor

Pearson Assured, dünyanın en büyük eğitim çözümleri şirketi Pearson tarafından geliştirilen, uluslararası tanınırlığa sahip kalite güvencesi ve bir akreditasyon sistemi. Bu akreditasyona sahip eğitim kurumlarının öğrencileri, uluslararası düzeyde tanınırlığa sahip “Pearson Assured Sertifikası” almaya hak kazanıyorlar. Yaklaşık 100 ülkede eğitim çözümleri alanında faaliyet gösteren Pearson tarafından sağlanan kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, gelişen dünya standartlarına göre geliştiriliyor ve uluslararası düzeyde kabul görüyor. Pearson Assured, kurumun kendi eğitim veya öğretim programlarının eğitim tasarımı, kalite güvencesi ve/veya değerlendirmesinin temelini oluşturan süreçlerin kalitesini garanti eden bir hizmet. Bu hizmet kalitesi, Beykoz Üniversitesi tarafından sunulan belirli nitelikleri veya eğitim programlarını değil, kurumun süreçlerini garanti ediyor.

 

“2018’den beri değerlendirme sürecinin içindeyiz”

Belirli ölçütlerde değerlendirmeye tabi tutulan Beykoz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun, bu ölçütlere uygun kalitede ve uluslararası standartlarda faaliyetini sürdürdüğünün tescillendiğini belirten Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Pınar Pamuk, şunları söyledi:

“Bu yılki toplantıda, Pearson Denetçisi James Inmerd’in sorularını, Müdür Yardımcısı Öğr. Görevlisi Didem Avcı, Seviye Koordinatörü Öğr. Görevlisi Mediha Banbal ve farklı seviyelerin öğretiminde sorumlu hocaları temsilen öğretim görevlileri Zeynep Dağ, Sara Ghanbarzadeh, Aisulu Doszhanova ve Serkan Yılmaz yanıtladı ve pandemide uzaktan eğitim sürecinde İngilizce öğretiminde tecrübe ettikleri süreçleri anlatma fırsatı buldular. Özellikle kurumsal yapılanma ve organizasyon yapısında programımıza fayda sağlayan ve 2018’den beri içinde olduğumuz bu değerlendirme süreci, bizlerin de idari yapılanmamızı ve fiziki kaynaklarımızı gözden geçirerek güçlendirmemizde yol gösterdi. Programın, ana çerçeve, hedef ve değerlendirme kriterlerinden uzaklaşmadan, uzaktan eğitim, pandemi ve benzeri değişen koşullarda aldığı önlemler ve uygulamalar anlatıldı ve kalite güvencesi onayı alındı.”

 

“Sertifikalar, öğrencilerimizin kariyerlerine destek sağlayacak”

Öğrencilerin aldıkları sertifikaların uluslararası geçerliliklerinin de olacağını belirten Pamuk, şöyle devam etti:

“Öğrencilerimiz dilerlerse, bu kuruluş tarafından, başarıyla bitirdikleri İngilizce Hazırlık Programı’nın kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu gösteren Pearson Assured sertifikasını almaya hak kazanacaklar. Söz konusu sertifika, öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin, akademik ve mesleki olarak daha kapsamlı bir geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak. Pearson, dünya çapında 1000’den fazla kurum ile birlikte çalışıyor. Özellikle İngiltere’de, ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da birçok kurum ve kuruluş ile çalışmalar yürütülüyor. Dolayısıyla öğrencilerin kazandıkları sertifikalar, bahsedilen bölgelerde kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacaktır.”

 

Pearson Assured hakkında:

Pearson Assured, dünyanın önde gelen eğitim çözümleri şirketi Pearson bünyesinde yer alan bir kalite güvence kuruluşudur. Bu sayede, onaylı kurumların eğitimlerinin dünya çapında daha fazla görünür olmalarını sağlıyor. Pearson Assured, periyodik olarak güncellenen uluslararası kriterleri çerçevesinde uyguladığı dış denetim mekanizması ile kurumların; kalite güvencesi, standardizasyon ve iç değerlendirme politikalarını güçlendiriyor. Dünya genelinde 100’ü aşkın ülkede faaliyet gösteren ve bulunduğu ülkelerde hükümetler, iş dünyası ve eğitim kuruluşları ile entegre bir şekilde çalışan Pearson, sunduğu çözümlerin belgelenmesi yoluyla, öğrencilerin daha fazla ve daha nitelikli bir şekilde istihdam edilebilir olmalarına yardımcı oluyor.

 

EDİTÖRE NOT: Yenilikçi vizyonu temsil eden, kalite odaklı, uluslararası yeni nesil bir üniversite olarak dikkat çeken Beykoz Üniversitesi’nin temeli İstanbul Kavacık’ta 2008 yılında Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile atıldı. Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından 2016 yılında kurulan üniversite’nin kurucu rektörlüğünü, halen üniversitenin Rektörü olan Prof. Dr. Mehmet Durman yaptı. Beykoz Üniversitesi bünyesinde bir lisansüstü programlar enstitüsü, dört fakülte, iki yüksekokul, iki meslek yüksekokulu bulunuyor. Üniversitede, “İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi” lisans eğitimi verirken, “Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sivil Havacılık Yüksekokulu” ile “Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu” da önlisans eğitimi veriyor. “Fark yaratan bir üniversite olma” hedefiyle akademik hayatta varlığını sürdüren Beykoz Üniversitesi’nin öğrenci sayısı 4 bin 900 iken, bugüne kadar verilen mezun sayısı 5 bini aştı. İstanbul Beykoz’daki beş yerleşkede eğitim-öğretime devam eden Beykoz Üniversitesi, 231 akademisyen ve 74 idari personel, uygulamalı ve kişiye özel eğitim programları ile öğrencilerini hayata ve hayallerindeki mesleğe hazırlıyor.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.