Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa °C

EPAL’de 60/30 Çifte Yıl Dönümü: 60 yıl Euro Palet ve 30 yıl EPAL

EPAL’de 60/30 Çifte Yıl Dönümü: 60 yıl Euro Palet ve 30 yıl EPAL
REKLAM ALANI
09.09.2021
A+
A-

EPAL’de 60/30 Çifte Yıl Dönümü: 60 yıl Euro Palet ve 30 yıl EPAL

Avrupa Palet Birliği (EPAL), dünyanın en büyük açık Euro palet değişim havuzunun uluslararası kalite güvence birliği olarak 30. yılını ve aynı zamanda Euro paletin 60. doğum gününü kutluyor. EPAL Türkiye, 10 yılı aşkın süredir EPAL’in ayrılmaz bir parçası olmuştur.

Fotoğraf açıklaması yok.

Uluslararası tescilli EPAL markası, dünya çapında lojistikte insanlar ve ürünler için kalite ve güvenliği temsil eder. EPAL Euro paletlerinin lisanslı üreticilerinin ve tamircilerinin çatı kuruluşu olan European Pallet Association (Avrupa Palet Birliği/ EPAL e.V), 30’dan fazla ülkede temsil edilmektedir. EPAL teknik şartnameleri, EPAL paletlerinin üretimi ve onarımında tek tip standartların temel taşıdır ve bağımsız kalite denetimi ile dünyanın en büyük Euro palet değiştirme havuzunda değiştirile bilirlik garantisi sunuyor. 1991 yılında bir palet organizasyonu olarak kurulan Euro palet ve box paletlerin (kafesli kutul) kalite güvencesi EPAL’in çalışmalarının merkezinde yer aldı. Ek olarak, EPAL’in portföyü yıllar içinde genişledi: içecek endüstrisi için yarım paletlerden endüstriyel paletlere ve en son olarak kimyasal paletler yer aldı. EPAL Euro palet ve EPAL sisteminin avantajları, açık Euro palet değişim havuzu, dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından başarıyla kullanılmaktadır.

Bir açık hava görseli olabilir

EPAL Euro palet kullanıcıları, sürekli kullanılabilirlik ve küresel değiştirile bilirlik, maliyet şeffaflığı ve sözleşmeden bağımsızlığa dayanan EPAL`in açık havuz sisteminin avantajlarından yararlanır. 2010 yılından bu yana tüm EPAL paletlerinin ISPM 15 standardı, küresel taşımacılıkta zorunlu kılınmaktadır.
TEPAL, EPAL’i Türkiye’de ulusal düzeyde temsil ediyor.

EPAL, Türkiye’deki ulusal komite olarak EPAL Türkiye tarafından Tüm EPAL Palet Üreticileri Kalite Derneği (TEPAL) adı altında temsil edilmektedir. İstanbul merkezli Türkiye Ulusal Komitesi (TEPAL), 2010 yılında kurulmuştur ve şu anda 50’den fazla lisans sahibi bulunmaktadır. TEPAL, EPAL International ile koordineli olarak çalışmakta ve aynı zamanda Türkiye’deki üyeleri için EPAL lisans başvuru sürecini yürütmektedir. Ayrıca TEPAL, lisans sahiplerinin ulusal düzeyde desteklenmesinden, iletişiminden ve pazarlamasından sorumludur.

EPAL hakkında:
Avrupa Palet Birliği e.V. (EPAL), dünyanın en büyük açık değişim havuzundaki 600 milyonun üzerinde EPAL Euro palet ve 20 milyon box paleti ile lojistik dünyasında mal akışını sağlar. 1991 yılında lisanslı üreticiler ve EPAL taşıyıcı palet tamircilerinden oluşan bir çatı derneği olarak kurulan EPAL, dünya çapında tutarlı kalitesinden sorumludur. EPAL paletler sürdürülebilir bir şekilde yetiştirilmiş, CO2 nötr ahşaptan yapılmıştır, onarılabilir, geri dönüştürülebilir ve dayanıklıları sayesinde nakliyecilerin ulaşım yollarını kolaylayarak, azaltır. Kayıtlı bir dernek olan EPAL’in hiçbir ekonomik çıkarı yoktur ve tüm kararları endüstriyel, ticari ve lojistik ortaklarının çıkarları doğrultusunda alır. EPAL 30’dan fazla ülkede, EPAL hedeflerinin ulusal düzeyde uygulanmasını taahhüt eden 14 ulusal komite tarafından temsil edilmektedir.

www.epalturkiye.com

BAHAR ARAY -İSTANBUL

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.